paź14

Sposoby na ocieplanie budynku

Zima za pasem, wieczory stają się długie i zimne. Sposoby na ocieplanie budynku Z tego powodu szukamy sposobów na ogrzanie się. Zwykle działamy doraźnie, pijąc gorącą herbatę. Inni zabezpieczają się na dłużej i obrastają ochronną warstwą tłuszczu. Zima też nie służy naszym domom. Dom jednak ciężko dogrzać herbatą. Z tego powodu musimy wydawać dość duże pieniądze na ogrzewanie. Czy jednak jest to konieczne? Czy istnieją sposoby zniwelowania rachunków za ogrzewanie?

Sposób jest bardzo prosty, wystarczy odpowiednio ocieplić budynek. Jak jednak do tego się zabrać? No najlepiej jak najszybciej czyli w momencie stawiania budynku. Wtedy uchronimy siebie przed jednym dość dużym remontem i ponadto zaoszczędzimy bo przy okazji budowy domu wykonamy prace zwiększające klasę energetyczną budynku.

Najbardziej klasyczną opcją jest oklejenie budynku dziesięciocentymetrową warstwą styropianu. Ten klasyczny sposób pozwala zmniejszyć rachunki o kilkanaście procent. Ocieplanie budynku trzeba także wykonać od strony gruntu i dachu.  Od spodu warstwą izolującą może być piwnica. Tego pomieszczenia zazwyczaj nie dogrzewamy. Sposoby na ocieplanie budynku Ale powietrze w nim się znajdujące dobrze izoluje resztę budynku. Dach warto ocieplić kilkoma warstwami waty szklanej. Dodatkowo możemy wykorzystać kilka warstw folii. Dzięki tym zabiegom zyskamy kolej kilkanaście procent.

Ocieplanie budynku to także okna i drzwi. Jednak nie mogą być  byle jakie. Klasyczne drzwi i okna przepuszczają dużo ciepła w szparach w futrynach. Dlatego stosuje się wysokiej klasy okna plastikowe. Dzięki temu wietrzymy wtedy kiedy chcemy, a nie kiedy mocniej zawieje. Wejście do budynku powinno składać się z dwóch par drzwi. Sposoby na ocieplanie budynku Dzięki temu pomiędzy nimi stworzy się niewielkie pomieszczenie, które będzie izolować od zimnego powietrza z zewnątrz.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.