paź14

Sposoby oszczędzania na ogrzewaniu

Budując dom zastanawiam się nad wieloma sprawami. Sposoby oszczędzania na ogrzewaniu Począwszy od rzeczy bardzo prozaicznych czyli wyglądu, poprzez rzeczy praktyczne, czyli wygodny podjazd do garażu skończywszy na obowiązkowych czyli ogrzaniu domu. Wszystko to dopiero może się złożyć na wymarzone miejsce do życia. To miejsce może jednak stać się nie do zniesienia jeżeli rachunki nas przerosną. Oczywiście trzeba zawczasu zaplanować sobie wydatki i przychody i przeliczyć czy będziemy wstanie w taki sposób żyć. Pewne rachunki jesteśmy jednak znacząco obciąć. Sposobem na to będzie ograniczenie wydatków na ogrzewanie? Jak tego dokonać?

Oczywiście nie zaczniemy zakręcać wszystkich kaloryferów i nie będziemy kąpać się w zimnej wodzie. Głupotą będzie także zmniejszenie wydajności pieca bo to odbije się na cieple w budynku. Musimy do sprawy podejść inaczej.

Ogrzewanie budynku zaczyna się na etapie budowy. Odpowiednio gruby styropian to tylko część oszczędności. Ogrzać budynek trzeba także od strony gruntu i dachu. Odpowiednie materiały zmniejszą uwalnianie się ciepła nawet o trzy czwarte.

Na ogrzewaniu możemy oszczędzać stosując wydajniejsze instalacje grzewcze. Nie będą to na pewno instalacje gazowe i elektryczne. Sposoby oszczędzania na ogrzewaniu Tanie jest wciąż ogrzewanie olejowe. Węglowe również się opłaci. Ale musielibyśmy mieć jakieś zniżki na opał.

Jeżeli mamy dom na wsi istnieje szansa posiadania skrawka lasu. Taki przypadek pozwoli nam na regularne uzyskiwanie niedużych ilości drzewa. To daje możliwość dogrzewania za pomocą kominka w salonie. Jest to o tyle dobre, że zbliża ze sobą ludzi. Sposoby oszczędzania na ogrzewaniu Zwłaszcza w długie zimowe wieczory.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.