lip14

Na jakie etapy podzielić budowę?

Wszystko dzieje się w odpowiedniej kolejności. Na jakie etapy podzielić budowę? Tak jak Bóg podzielił stworzenie świata na 7 dni, tak ludzie każde ważne zadanie rozbijają na mniejsze elementy. Wszystko po to by posegregować pracę, zrobić z niej nie zbitą i nielogiczną masę, a inteligentnie zaplanowany schemat.

Podobnie jest z budową domów. Czy budujemy wieżowiec czy niedużego bliźniaka za miastem. Pewne schematy pozostają te same, bez względu na to ile wkładamy w budowę funduszy i jak duży będzie efekt finalny.

Zaplanowanie budowy domu ważne jest także w kontekście kredytu hipotecznego. Wszystko przez to, że bank kontroluje przebieg budowy i sprawdza, czy aby na pewno pieniądze idą na odpowiedni cel. Na jakie etapy podzielić budowę? Dzieje się tak dlatego, że bank wysyła nam transze pieniędzy zgodnie z tym jak posuwa się budowa.

Pierwszym etapem budowy jest przygotowanie planów i pozwoleń.  Musimy mieć także działkę budowlaną i przyzwoitą ekipę. Na start wydamy pewnie kilkanaście tysięcy złotych. Następnie możemy przejść do wykopania fundamentów. Nie ma co z tym się spieszyć. Fundament musi być wykonany perfekcyjnie, bo jego już nie poprawimy w trakcie mieszkania w budynku. Wylewka fundamentu jest oczywistym następstwem wykopania fundamentów. Na jakie etapy podzielić budowę? Ważne jest, aby przygotować odpowiednie zbrojenie fundamentu oraz to, żeby równo zbić deski, które będą wyznaczały jego położenie.

Teraz następuje czas stawiania murów. Musimy pamiętać, że tego etapu nie możemy przeciągać. Im dłużej zwlekamy tym większa szansa na to że warunki pogodowe uszkodzą to co postawiliśmy. Dlatego też jak najszybciej musimy osłonić budowę dachem. Jednak nie możemy zrobić tego zbyt szybko bo to również może uszkodzić ściany.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.