lut10

Jakie materiały są potrzebne przy budowie?

Materiały budowlane to bardzo szeroka gama różnego rodzaju surowców, które sprawiają, że nasz dom może powstać. Jakie materiały są potrzebne przy budowie? Są to materiały na tyle wytrzymałe, by budynek mógł stać niewzruszenie przez wiele, wiele lat. Warto więc się zastanowić jakie są główne materiały budowlane bez których dom na pewno by nie powstał. Wyróżnia się trzy najważniejsze: ceramika, ceramika poryzowana i beton komórkowy. Do czego się je właściwie wykorzystuje?

Ceramika stanowi tradycyjny materiał budowlany, bardzo wytrzymały i sprawdzony, cieszący się popularnością wśród budowlańców. Jest to materiał bardzo trwały i jednocześnie nie ma bardzo wygórowanej ceny. Głównie używa się go do budowy domów o zewnętrznych ścianach dwuwarstwowych albo trójwarstwowych. Jakie materiały są potrzebne przy budowie? Ceramiki używa się głównie do wznoszenia ścian konstrukcyjnych oraz ścian działowych, jak i fundamentowych czy piwnicznych.

Kolejnym materiałem również jest ceramika, tyle że poryzowana. Jak powstaje? Jest to mieszanka zwykłej gliny z dodatkiem trocin lub pyłu drzewnego, po czym następnie należy ją dokładnie wypalić. Taka ceramika jest o wiele lżejsza i o wiele bardziej ciepłochłonna od tej ceramiki tradycyjnej. Służy głównie do budowy ścian jednowarstwowych, a także wszelkich innych, z wyjątkiem tych, na które przeznaczona jest zwykła ceramika tradycyjna.

Kolejnym popularnym materiałem jest beton komórkowy. Buduje się z niego ściany zewnętrzne jednowarstwowe. Wykorzystuje się go głównie w postaci bloczków modułowych. Grubość ścian oczywiście zależy od izolacyjności owych bloczków. Wynika ona z ich gęstości pozornej, która zostaje określona przez klasę. Jakie materiały są potrzebne przy budowie? Analogicznie i m wyższa klasa, tym większa gęstość danego bloczku, dlatego nośność elementu jest lepsza, ale z drugiej strony gorsza izolacyjność termiczna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.