mar10

Oszczędzanie prądu przy używaniu lodówki i zamrażalki

Badania bilansowe wykazały, że 30% zużycia energii w gospodarstwie domowym to zasłucha chłodziarek i zamrażarek. Oszczędzanie prądu przy używaniu lodówki i zamrażalki Nie ma w tym w sumie nic dziwnego, bowiem są to z reguły urządzenia, które pracują nieprzerwanie, przez całą dobę i przez cały ten czas zużywają sporo energii elektrycznej. Jak w takim razie poradzić sobie z oszczędzeniem energii przez te urządzenia?

Po pierwsze: unikać położenia lodówki, bądź zamrażarki przy źródłach ciepła! Dzięki temu utrzymanie w nich chłodu i niskiej temperatury będzie o wiele łatwiejsze i będzie wymagało o wiele mniej energii elektrycznej. Dlatego lodówka powinna stać jak najdalej od grzejników, czy chociażby kuchenki elektrycznej.

Po drugie: dbać o to, aby lodówka bądź zamrażarka nie były otwierane bez potrzeby! Oszczędzanie prądu przy używaniu lodówki i zamrażalki W ten sposób bowiem dopuszczamy do środka ciepło, co prowokuje do dodatkowego pobierania energii w celu utrzymania odpowiedniej temperatury chłodzącej. Do tego warto zadbać o to, aby uszczelki drzwi tych urządzeń były w dobrym stanie. Konieczne jest aby przylegały one mocno do powierzchni, co nie będzie powodowało dostawania się ciepła do środka chłodziarki.

Po trzecie: do lodówki wstawiać produkty w temperaturze pokojowej! Jest to bardzo ważne, bowiem w ten sposób produkty spożywcze chłodzą się o wiele szybciej i dzięki temu chłodziarka nie zużywa dodatkowej energii elektrycznej na schłodzenie tych produktów. Podobnie należy postępować z produktami, które chcemy zamrozić. Oszczędzanie prądu przy używaniu lodówki i zamrażalki Zawsze lepiej wcześniej trzymać je w lodówce i dopiero potem zamrażać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.