lip14

Jak oszczędzać mieszkając w dużym domu?

Pewne rzeczy w sposób oczywisty stają się przeciwieństwami. Jak oszczędzać mieszkając w dużym domu? Tak jak czarne to  zupełnie inny biegun niż białe, tak wschód nigdy nie pokryje się z zachodem. Dlaczego o tym wspominam?  Otóż przy budowie i utrzymaniu domu często stoimy przed problemami złożonymi z takich zupełnie skrajnych elementów. Bo na przykład musimy skończyć wylewkę w ciągu dwóch dni bo potem zacznie niemiłosiernie padać, albo musimy zrobić wszystko dobrze, tanio i szybko.

Podobnie jest gdy mamy utrzymać duży dom. Zwykle jest tak, że duże posiadłości cieszą na tylko wtedy gdy nie musimy za nie płacić rachunków i wtedy gdy je kupujemy. Problem z dużym domem polega na tym, że wciąż coś się w nim psuje i wymaga to nieustających napraw. Dużym problemem jest także ogrzewanie, które może pochłonąć ogromne fundusze. Jak oszczędzać mieszkając w dużym domu? Nie wspomnę już o sprzątaniu, które jest zmorą każdej Panie Dużego Domu.

Oszczędzanie na sprzątaniu polegać będzie na wykonywaniu tej pracy samodzielnie. Zawsze wyjdzie to taniej niż wynajęcie sprzątaczki na etat. Środki czyszczące do dużego domu powinniśmy kupować w ilościach niemal przemysłowych. Mimo, iż na początku wyniesie nas to sporo, to z czasem będzie się to opłacać.

Ogrzewanie domu będzie nas sporo kosztować chyba że zainwestujemy w dom na początku. Wystarczy tylko podnieść klasę grzewczą budynku. Ocieplić ściany okna i dach. Do tego zamontować tani system ogrzewania, który nie będzie bazować na prądzie i gazie. Potem nie będzie tanio, ale taniej niż bez tych remontów.

A co z naprawami wokół domu? No cóż. Jeżeli nie jesteśmy złotą rączką to musimy się  nią stać. Jak oszczędzać mieszkając w dużym domu? Bo fachowcy zedrą z nas więcej pieniędzy niż sprzątaczka i ogrzewanie pomnożone przez dwa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.