paź10

Dobór bramy garażowej

Budując dom nie można zapomnieć o garażu. Dobór bramy garażowej Współcześnie chyba większość obywateli naszego kraju jest zmotoryzowana, dlatego jeśli już stawiamy swój własny dom, to warto obok niego postawić garaż, który będzie swego rodzaju dopełnieniem całej posiadłości. Jednak największym problemem w kwestii budowania garażu jest niewątpliwie dobór odpowiedniej bramy garażowej, która będzie dobrze chroniła to pomieszczenie. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza że na rynku bram garażowych możemy znaleźć naprawdę sporo, dlatego warto wcześniej zrobić odpowiednie rozeznanie co do tego, jaka brama będzie dla nas najlepsza i co najważniejsze, jaka brama będzie nam pasowała, bowiem nie do każdego garażu pasuje każda brama.

Jednym z najpopularniejszych rozdziałów bram garażowych są bramy uchylne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka brama niewątpliwie potrzebuje nieco więcej miejsca przed garażem. Wszystko przez to, że podczas otwierania dolna jej część wysuwa się na zewnątrz zajmując przy tym nieco miejsca. Dobór bramy garażowej Dlatego też jeśli mamy mały podjazd, to raczej powinniśmy zrezygnować z tego rodzaju bramy garażowej. Zaletą tej bramy oraz czynnikiem wpływającym na jej popularność jest niewątpliwie niska cena, która wynika z jej prostej konstrukcji.

Jeśli podjazd w naszym domu bezpośrednio wychodzi na ulicę, albo po prostu nie jest zbyt rozległy to rozwiązaniem na bramę garażową jest brama segmentowa, nazywana również sekcyjną. Jest to brama, która otwierana może być na bok, lub do góry. Bardzo duża zaletą takiej bramy sekcyjnej jest to, że może ona być montowana w garażach, których nadproża mają kształt łuku.

Bardzo podobna w działaniu jest kolejna brama garażowa nazywana bramą żaluzjową, albo inna nazwa to brama rolowana. Jest ona o tyle dobra, że nie wymaga podjazdu przez garażem, który może wychodzić prosto na ulicę. Sprawdza się również w łukowych nadprożach. Podczas otwierania, brama rolowana, zwija się w rolkę i chowa w kasecie bramy, która usytuowana jest za naprożem. Dobór bramy garażowej Są to bramy, które najczęściej posiadają elektryczny mechanizm otwierania i zamykania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.