sty10

Oszczędzanie prądu przez oświetlenie

Oświetlenie mieszkania bądź domu może pobierać naprawdę sporo energii elektrycznej, dlatego warto pomyśleć, w jaki sposób można by owej energii trochę zaoszczędzić. Oszczędzanie prądu przez oświetlenie Takie działania oczywiście istnieją, jednak wymagają nieco świadomości i trochę naszego zaangażowania w sprawę. Warto czasem zastanowić się nad tym, w jaki sposób unikać nadmiernego zużywania energii elektrycznej poprzez oświetlenie domu bądź mieszkania.

Przede wszystkim należy unikać zasłaniania okien dużymi kwiatami, ciężkimi zasłonami i firankami. Światło słoneczne to coś, za co płacić nie musimy dlatego warto z niego korzystać w ilościach jak największych, w zależności od możliwości. Oprócz tego, w miejscach gdzie żarówki świecą się najczęściej i najintensywniej warto pomyśleć o zamontowaniu żarówek energooszczędnych, które pobierają o wiele mniej prądu. Oszczędzanie prądu przez oświetlenie Najlepsze zaś są żarówki diodowe, bowiem stanowią najbardziej oszczędną formę oświetlenia. Jednak ich wadą jest to, że nie nadają się za bardzo do oświetlania pokoi, bowiem ich strumień światła jest bardziej skupiony.

Warto pomyśleć nad tym, aby zmniejszyć ilość żarówek o mniejszej mocy. Warto zauważyć, że dwie żarówki o mocy 40W dają o wiele mniej światła niż żarówka o mocy 80W, a zużywają tyle samo energii elektrycznej.

Świetną opcją na oszczędzanie jest zamontowanie żyrandoli wiszących, które to pozwalają na zapalenie różnej ilości żarówek. W ten sposób jesteśmy w stanie wykorzystywać tyle światła ile w danej chwili jest nam potrzebne. W ostateczności jesteśmy też w stanie trochę odkręcić niepotrzebne żarówki, aby nie świeciły, kiedy nie jest to wymagana. Warto pomyśleć również nad oświetleniem punktowym. W większości przypadków jest ono o wiele lepsze niż oświetlanie całego pokoju.

Jeśli chodzi o oświetlenie biurka, to dla zapewnienia dostatecznej ilości światła do odrabiania pracy domowej przez ucznia bardziej potrzeba słabszej żarówki, która świeci punktowo, niż tej mocniejszej, oświetlającej całe pomieszczenie. Oszczędzanie prądu przez oświetlenie Warto również zwrócić uwagę na to, jak pomalowane są ściany w pokojach, bowiem najlepiej aby były możliwie najjaśniejsze, co pozwala na odbijanie energii słonecznej do wnętrza pokoju.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.