mar14

Dobór odpowiedniego komina do domu

Każdy z nas na prostą regułę, która tyczy się budowania. Dobór odpowiedniego komina do domu Co ciekawe ta historyjka związana z budownictwem trwale weszła w sposób budowania relacji międzyludzkich. Chodzi w skrócie  o to, że każdą budowę powinniśmy zacząć od fundamentów a skończyć na kominie nie pomijając przy tym elementów pośrednich. To oczywista i obrazowa prawda.

Jednak na obrazowości skończyć nie można. Każdy wprawiony budowlaniec wie, że każdy dom zasługuje na inny Komin. Choć nam laikom, wydaje się, że w sumie są one do siebie podobne to prawda jest zupełnie inna. Dlaczego? O tym w tekście poniżej

Zaczniemy może od budynków, które są pokryte drewnianym, lub innym łatwopalnym poszyciem. W takich budowlach stosuje się specjalne kominy minimalizujące możliwość zapłonu od iskry z pieca. Dobór odpowiedniego komina do domu Kominy te mają specyficzna budowę, a ich największą  widzialną cechą jest to że są wyższe niż przeciętne kominy.

Kominy z pieców olejowych to zupełnie inna bajka. Każdy przyzwyczaił się do kominów ceglanych wykończonych pogrubiona obwódką. Kominy z pieców olejowych są zwykle aluminiowe i zakończone są stalowym daszkiem. Często wykonuje się obrotowe zwieńczenia, które ustawiają się zgodnie z kierunkiem wiatru. Dobór odpowiedniego komina do domu To daje dodatkową ochronę od deszczu i lepszy ciąg.

Tradycyjny komin powinien być wykonany z cegły dobrej jakości i bardzo solidnej zaprawy. Wszystko dlatego, że będzie on poddawany różnym warunkom pogodowym. Raz rozgrzany, czasem wychłodzony. To może sprawić że pojawią się pęknięcia przez które czad i dwutlenek węgla będą mogły się dostawać do pomieszczeń. Z tego powodu powinniśmy regularnie kontrolować szyb kominowy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.