sie14

Symetria i klasyczność

Domy budowane w stylu klasycznym mają pewien urok, na który wielu jest w stanie się skusić. Symetria i klasyczność Projekty tego typu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się wybudować swój dom właśnie w takim, klasycznym stylu, który w swoich elementach będzie nawiązywał do bogatej tradycji budownictwa różnych epok. Przykładem takiego projektu może być ten, który znalazłam ostatnio przeglądając różnego rodzaju strony z propozycjami architektonicznymi. Jest to dom, który jak najbardziej można nazwać klasycznym.

Jednak nie klasyka szczególnie zwraca uwagę odbiorcy. Sprawia to wyjątkowa symetryczność zastosowana przy budowie tego domku. Jest ona naprawdę idealnie wręcz skorygowana, dzięki czemu całość świetnie się prezentuje. Wszystko ma swoje odzwierciedlenie w drugiej części budynku, dlatego z powodzeniem można by go przepołowić wzdłuż wejścia i powstałyby dwa, dokładnie takie same budynki. Symetria i klasyczność Jakie są elementy tej symetryczności? Przede wszystkim ganek – jeśli rozpoczynamy od dołu. Po obu stronach został on wykończony w dokładnie taki sam sposób. Na ganek wychodzą dwa, równoległe okna, znajdujące się po przeciwległych stronach. Do tego dochodzą okna na poddaszu, jak i same poddasza, które są również takie same po obu stronach.

Odstępstwem od tej symetrycznej formy jest garaż, który swoją drogą również został wykonany jako autonomiczna, aczkolwiek bardzo symetryczna forma, czego dowodem są dwa małe poddasza. Symetria i klasyczność O ile mogłoby się wydawać, że taki garaż może psuć całość budynku, to jednak w rzeczywistości stanowi on jego idealne wykończenie i jest z pełną gracją do całości dopasowany.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.