wrz14

Salon w stylu wiktoriańskim

Style w poszczególnych epokach dały pewną podstawę i stanowią źródło, z którego wypływają wszelkie, nawet te najbardziej aktualne pomysły dotyczące takich rzeczy jak np. aranżacja wnętrz. Salon w stylu wiktoriańskim Można otwarcie powiedzieć, że projektanci wiele czerpią z dawnych epok i wzorują się na różnych stylach architektonicznych, czy aranżacyjnych. Przykładem takiego powrotu do źródeł w kwestii wyposażenia i aranżacji wnętrz może być zdjęcie powyżej. Przedstawia ono salon w stylu wiktoriańskim, albo przynajmniej z pewnymi elementami tego stylu. Salon jest bowiem niesamowicie angielski, przesiąknięty elementami z dawnych epok.

Wszystko jest bardzo klasyczne i tradycyjne. Meble zostały dobrane w sposób niezwykle przemyślany i idealnie ze sobą współgrają. Choć z pozoru wszystko może wyglądać nieco chaotycznie, to jednak w rzeczywistości całe to umeblowanie jest bardzo uporządkowane i dopasowane. Salon w stylu wiktoriańskim Linią, która służy za pewną oś symetrii jest ta biegnąca wzdłuż kominka, który stanowi punkt, względem którego wszystko jest ułożone.

Warto również zwrócić tutaj uwagę na kwestię dodatków w tym projekcie wnętrza. Są one bowiem najbardziej urokliwym elementem całej tej aranżacji. Rzeźba postawiona w rogu, do tego przepiękny klosz, duże lustro nad kominkiem, urokliwe zasłony, no i chyba przede wszystkim – coś, co zwróciło najbardziej moją uwagę – dwie lamy stylizowane na świeczniki, znajdujące się na kominku. Salon w stylu wiktoriańskim Całość naprawdę robi wrażenie i pewnie niejeden z nas chciałby mieć taki salon w swoim domu bądź mieszkaniu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.