maj14

Jak udogodnić swoje mieszkanie?

Nie ma mieszkań idealnych. Jak udogodnić swoje mieszkanie? Gdy więc kupujemy jakieś nasze nowe M-4 musimy liczyć się z tym, że nie spełni wszystkich naszych wymagań. Nie chodzi jednak o to żeby się świadomie unieszczęśliwić. Chodzi jednak o to, że mieszkania mają swoje plusy i minusy, jednak niektóre z wad można zniwelować, a zalety jeszcze dodatkowo uwypuklić.

Najczęstszą wadą mieszkań jest słabe doświetlenie. Z pozoru wada dyskwalifikująca, ale wystarczy umiejętnie zaaranżować mieszkanie i dodać coś od siebie by odmienić to zupełnie. W ciemnych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się żarówki halogenowe, bo dają ciepłe światło w odcieniach od różowego do pomarańczowego. Dobrym rozwiązaniem jest także wkomponowanie oświetlenia w kompozycje dekoracyjną. Jak udogodnić swoje mieszkanie? Przykładowo w sypialni za łóżkiem wstawiamy pozorną ściankę w której na wylot są wyrzeźbione motywy roślinne. Pomiędzy ścianą a ścianką kryjemy kilka źródeł światła zielonego. Dzięki takiemu ustawieniu zyskamy dobre dekoracyjne doświetlenie.

Częstą wadą mieszkań jest niepraktyczne ustawienie pomieszczeń. Zwykle z takim fantem nie możemy zrobić zbyt wiele. Pozostaje się przyzwyczaić. Czasem jednak jesteśmy wstanie podzielić pokój na dwoje stworzyć tym samym jadalnie z aneksem kuchennym, kuchnie przerobimy na łazienkę a w łazience sauna albo toaleta. To tylko opcja przykładowa. Musimy po prostu użyć wtedy naszej wyobraźni.

Żeby mieszkanie stało się dla nas bardziej atrakcyjne musimy znaleźć w nim miejsce dla siebie. Może to być fotel, albo zaaranżowany ganek na balkonie. Może uda się nam gdzieś wepchnąć małą czytelnie, a może cały pokój. Jak udogodnić swoje mieszkanie? Własne miejsce w mieszkaniu może przewyższyć wszelkie niedogodności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.